Za każdym razem, gdy widzisz jak inni stają się świetni zastanawiasz się: Dlaczego ja tego nie robię?

Ci którzy osiągają większe sukcesy wcale nie muszą być od ciebie mądrzejsi. Mogą wcale nie pracować ciężej od ciebie. Dlaczego więc oni mają, a nie ty? Prawda jest taka, że mógłbyś być milionerem, a nawet miliarderem.

Chcąc mieć coraz więcej od życia, nie tylko finansowo, ale w KAŻDEJ dziedzinie, nie możesz dać się przekonać i poprzestać na „wystarczających ilościach”.  Oto kilka wskazówek z mojego życia, które możesz wykorzystać:

1) STALE JESTEM BANKRUTEM

Ciągle inwestuję swoje pieniądze w projekty, których nie mogę przerwać, co oznacza, że dość często mam poczucie jakbym był bankrutem. Muszę zatem zarabiać kolejne, nowe pieniądze. To obowiązek każdego, kto chce pomnażać swoje zasoby. Trudno jest powiedzieć, że masz „wystarczająco dużo”, kiedy jesteś bankrutem!

2) WYKORZYSTUJĘ KAŻDY MOMENT

Mój kalendarz jest przepełniony. Albo tracisz czas albo inwestujesz go w coś. Wiem jak mało mam czasu i muszę wykorzystać każdy moment, aby powiększać swój majątek.

3) SKUPIAM SIĘ NA ZAMYKANIU TRANSAKCJI

Zarządzam swoją firmą jak drużyną NFL. Wygrywasz albo odpadasz. To dżungla, bo w gospodarce zjadasz tyle, ile upolujesz. Nie możesz tylko sprzedawać czy prezentować, twoim priorytetem powinno być stanie się mistrzem zamykania transakcji. Zamknięcie następuje kiedy ma miejsce wymiana wartości. To najważniejszy etap negocjacji, coś co ma ostateczne znaczenie.

4) MAM NIEWIARYGODNĄ ETYKĘ PRACY

Nie przechwalam się, to prawda. Faktem jest, że jeśli chcesz mieć coraz więcej w życiu, potrzebujesz świetnej etyki pracy. W przeciwnym razie staniesz się gruby, szczęśliwy i leniwy. Zaczyna się od gry w golfa w dzień powszedni, potem zamienia się w dwa dni golfa w tygodniu, a potem trochę gier na XBOXie od czasu do czasu i zanim się zorientujesz, połowa twojego tygodnia zniknęła.

5) SKUPIAM SIĘ NA TYM, ABY MIEĆ WIĘCEJ

Dostajesz to, na czym się skupiasz. Jeśli przestaniesz marzyć, przestaniesz mieć. Zawsze tworzę nowe cele, które poprowadzą mnie w przyszłość.

„Pamiętaj, że kiedy osiągniesz pewien punkt zamożności, większość społeczeństwa powie ci, żebyś się wycofał”. Nawet głos w twojej głowie powie ci, abyś odpuścił. To bitwa o „wystarczająco dużo”, bitwa na przekonania. Czy dasz się zamknąć w puszcie, czy będziesz cisnął dalej?

Wiele osób jest zadowolonych z uroczego domku z białym płotem, 40 tys. na koncie i dwutygodniowych wakacji w hotelu Holiday Inn, gdzie dostaną darmowego bajgla na śniadanie.

Mnie to nie wystarcza.

Dziś, chociaż latam prywatnym samolotem tam, gdzie chcę i kiedy chcę, to wciąż mi za mało – i nie będę za to przepraszał. Chcę, aby 7 miliardów ludzi znało moje nazwisko, co będzie wymagało więcej pieniędzy i więcej zasobów.

SŁYSZAŁEM KIEDYŚ POWIEDZENIE: „NIE MOŻESZ ZJEŚĆ CIASTKA I MIEĆ CIASTKA”. TO KŁAMSTWO.

Po co mieć ciastko, jeśli nie możesz go zjeść? Zawsze chciałem wielu rzeczy, nie tylko jednej. I zawsze chciałem więcej dobrych rzeczy, które miałem. Chcę wspaniałego życia: zdrowia, bogactwa, rodziny, miłości, relaksu i czasu, by cieszyć się tym wszystkim.

Tak jak napisałem w książce „Be obsessed or be average” – dlaczego zadowalać się jednym kolorem, kiedy można mieć całą paletę barw? Mój sukces mnie definiuje. Nie mogę wykorzystać w pełni mojego potencjału, jeśli nie będę napierał po więcej. Oznacza to, że jeśli będę myślał w kategoriach „wystarczająco dużo”, nie będę już dążył do sukcesu.

Jaki jest twój potencjał?

Twój potencjał rozszerza się i ujawnia z biegiem czasu, gdy odkrywasz coraz więcej tego, do czego jesteś zdolny. Nie możesz tego odkryć, jeśli przestaniesz naciskać na więcej.

Bez względu na to ile osiągnę, mam świadomość, że jeszcze nie wykorzystałem swojego pełnego potencjału.

Znasz stare powiedzenie: „Życie to podróż, nie cel”?

To nie prawda, twoja podróż obejmuje miejsca docelowe – wiele miejsc docelowych – a po każdym celu dotrzesz do rozwidlenia swojego życia. Miejsca te uczą cię czegoś nowego o twoim potencjale – będziesz albo szedł naprzód po więcej, albo pozostaniesz tam, gdzie jesteś.

To pokazuje, że cele w życiu są przystankami podczas podróży, które sprawdzają, czy masz zamiar dać się przekonać. Czy „kupisz dom” w tej lokalizacji i się ustatkujesz? A może przeniesiesz się do następnej, lepszej lokalizacji?

Nawet jeśli ktoś ma 90 lat, jego/jej podróż może być o wiele krótsza, niż osoby, która sięga po więcej, ale żyje krócej. W każdym punkcie docelowym, w który trafiłem, odkryłem nowy cel, który oferuje mi więcej. Tu nie chodzi o to, że „trawa gdzie indziej jest zawsze bardziej zielona” – to zdrowa motywacja, która mówi mi, że jest jeszcze wiele do zrobienia.

Ci, którzy wierzą, że powinni być usatysfakcjonowani z tego, gdzie są to ludzie albo zdezorientowani albo bardzo niebezpieczni, ponieważ będą próbowali przekonać cię, byś przestał próbować i był „zadowolony” tak jak oni.

Jeśli naruszysz swoją wizję sukcesu i osiągniesz mniej niż to, co jesteś w stanie, staniesz się nieszczęśliwy, rozdrażniony, znudzony, niezadowolony, przygnębiony, a nawet zły. To efekt bycia przekonanym do złego.

OTO PRAWDA W TEJ KWESTII

Ludzie, którzy sugerują, że powinieneś zadowolić się tym co masz, robią to, ponieważ zostali przekonani do tego, że mają dość. Nie ma tu wyjątków: Ktoś kto osiągnął wielki sukces, nigdy nie powie ci, że masz dość.

Ludzie, którzy mówią „Sukces to nie wszystko” to ludzie, którzy osiągnęli niewiele. Jeśli ludzie, których widzisz, nie żądają więcej, nie ocenili sytuacji właściwie. Nigdy nie przyjmuj rad od kogoś kto się poddał!

Niech to będzie mój publiczny manifest: nigdy nie dam się przekonać do tego, że mam dość, ponieważ każdego dnia dowiaduję się więcej o moim potencjale.

Bądź świetny,

GC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons