Twoja mama się myliła

Wiem, co mogła ci powtarzać: „Kocham się takim, jakim jesteś”.

Bądź ostrożny, nikt kto jest blisko ciebie i odpowiada za opiekę nad tobą, zapewniając ci bezpieczeństwo oraz bezpieczne otoczenie, nie powinien udzielać ci rad dotyczących rozwoju, czy niczego, co może wstrząsnąć twoim status quo.

Ponieważ te osoby kochają cię takim, jaki jesteś.

Jednak czy ty lubisz to jaki jesteś? Jeśli tak, to nie będziesz miał żadnych celów, nie będziesz miał żadnych postanowień noworocznych – ponieważ nie będziesz musiał rozwijać się, ani ulepszać samego siebie w żadnej dziedzinie, prawda?

Wiesz, że NIE jesteś doskonały i że musisz się rozwijać. Przestań kochać siebie takim, jakim jesteś i bądź głodny, aby stać się osobą, którą masz potencjał być! Nieważne ile już masz lub jak dobry jesteś, nie jesteś doskonały.

Jak się rozwijać

Nie daj się przekonać do tego, że masz wystarczająco dużo lub że jesteś wystarczająco dobry. Twoje życie nie musi polegać na tym, że ci „wystarcza” lub że jest „wystarczająco dobre”. Teraz jest twój czas, aby określić swoje pragnienie i cel życia. Musisz być w pełni przekonany o tym, co cię napędza.

Jedynym powodem, dla którego ludzie przestają dążyć do posiadania więcej w życiu, jest to, że inni przekonują ich, że tamci mają już wystarczająco dużo. Przekonują, że są dobrzy tacy, jacy są.

Jeśli ktoś Cię przekona by chcieć więcej niż to, co wystarczy, nie będzie chciał się wycofać ani odpuszczać sobie. Jeśli ktoś Cię przekona, że masz miejsce na rozwój, nie będziesz chciał się wycofywać i myśleć, że jesteś dobry taki, jaki jesteś.

Oto kilka pytań, które pomogą ci odkryć swoje pragnienie i cel:

  • Co jest dla mnie ekscytujące?
  • Co zajmuje mnie tak bardzo, że zapominam nawet o tym, aby zjeść?
  • W co mógłbym się zaangażować, gdybym miał więcej pieniędzy?
  • Niezależnie od tego, jak dobry lub utalentowany jestem w czymś – jak mogę dalej się rozwijać?
  • Gdybym szedł naprzód po więcej niż mam teraz, jak zmieniłby się mój wpływ na świat?

Tego typu pytania pomogą ci wyjaśnić, gdzie możesz działać, aby uzyskać więcej i jak możesz stać się lepszy, nawet jeśli masz wrażenie, że masz „dość” lub że jesteś już supergwiazdą. Zwróć uwagę, że nie mówię, że będziesz miał tylko jeden cel w życiu – możesz mieć pragnienie rozwinięcia wielu różnych obszarów!

Twoje życie to jedna wielka zmiana.

Mam przez to na myśli to, że będziesz pracował nad tym, nad czym powinieneś, a następnie znajdziesz sobie kolejny cel. Pragniesz czegoś, zaspokoisz głód, a po jakimś czasie on wraca. Ci, którzy naprawdę żyją i którzy dokonują największych zmian w życiu, wiedzą, jak aktualizować i zmieniać swoje cele, gdy dorosną, gdy zmienia się życie, a nowe możliwości pojawiają się i znikają.

Chcąc uniknąć życia pod hasłem „mam wystarczająco dużo”, uniknąć mentalności swoich rodziców, przekonania, że jesteś dobry taki, jaki jesteś, musisz przedefiniować, kim jesteś i uzupełniać swoje cele, gdy zmieniają się warunki i osiągnąłeś już to, co założyłeś wcześniej.

To determinuje, jak bardzo się rozwijasz i wnosisz swój wkład w świecie.

Pomyśl o sobie jak o komputerze…

Czasem potrzebujesz resetu. Po ponownym uruchomieniu i „ponownym wczytaniu oprogramowania” możesz zacząć od nowa i kontynuować, bez względu na to, ile już masz. W przeciwnym razie pozostaniesz uśpiony jak zablokowany komputer i nie będziesz już przydatny.

Zawsze jesteś w trakcie zmian, starzejesz się, osiągasz cele i zaczynasz od nowa.

Kiedy wmówisz sam sobie, że masz „dość” lub że jesteś „wystarczająco dobry”, to nie jesteś już głodny tego, co dalej. Kiedy brakuje ci pragnienia, kiedy tracisz poczucie celu, nie masz już wielkich celów, by cokolwiek zmienić.

Potrzebujesz WIĘCEJ czegoś, bo „wystarczająco dużo” nie pozwoli ci na zmianę życia. Przykro mi, NIE jesteś wystarczająco dobry. W głębi duszy każdy chce więcej niż tyle, ile wystarczy, każdy chce mieć w życiu lepiej.

Zapomnij o tym, co mówiła ci mama. Nie jesteś dobry taki, jaki jesteś. Rozwijaj się ze mną i zacznijmy 2019 od właściwej drogi!

Bądź świetny,

GC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons