Jeśli nigdy nie miałeś tak wielkiego i wspaniałego celu przed sobą, że nie mogłeś z tego powodu spać, to nigdy w pełni nie byłeś na nim skupiony. Przeciętni ludzie nazywają ludzi skoncentrowanych na swoim celu szalonymi, bo tacy im się wydają. Nie mówię o fizycznym wyglądzie maniaka, a raczej o zachowywaniu się jak maniak. Ludzie skoncentrowani na celu są maniakami w życiu prywatnym i zawodowym.

 

Co jest w tym złego?

Nikt nie chce być szaleńcem.

 

Czemu?

Ponieważ wszystkich nas uczy się w szkole i społeczeństwie, by „nie być maniakiem”. Maniacy są postrzegani jako źli ludzie, szaleńcy, którzy będą zabijać innych. Ci ludzie to dziwacy! To maniacy!

 

Jednak ja mówię, abyście zostali maniakami.

 

Zajmij się swoim biznesem i stań się maniakiem. Zajmij się swoim życiem i stań się maniakiem. Jedź na wakacje i bądź tam maniakiem. Upewnij się tylko, że uczciwie i rzetelnie robisz dobre rzeczy, które są etyczne i dobre dla wszystkich, nie złe.

 

Nie chodzi mi o picie tequili przez całą noc jak szaleniec. Mówię o robieniu rzeczy, które poprawiają twoje życie i działanie jak maniak, fanatyk albo ktoś szalony. W ten sposób działają ludzie skoncentrowani na celu. Ludzie skoncentrowani na celu mają marzenia tak inspirujące, że są gotowi zrezygnować z innych rzeczy, które kiedyś uznawali za zajmujące.

w wieku 50 lat zorientowałem się, że stawiałem sobie zbyt małe cele, zbyt przeciętne.

Głównym powodem, dla którego większość ludzi nie tworzy dla siebie życia, którego pragną, jest to, że nie tworzą życia, którego pragną. Cele, które sobie wyznaczyli, nie są ich własnymi celami; są czyjeś. Nic dziwnego, że nie wkładają energii w żaden cel ani żadne marzenia.

 

Miliarder Mark Cuban mówi: „Jedyną rzeczą, którą może kontrolować każdy przedsiębiorca, sprzedawca lub ktokolwiek na dowolnym stanowisku, jest własny wysiłek, który wkłada w pracę”. Jedynym wytłumaczeniem dla osób, które nie wkładają odpowiedniego wysiłku we wszystko, jest to, że ostatecznie nie mają one żadnego wyższego celu!

KIEDY JESTEŚ CZYMŚ podekscytowany, wkładasz w TO wysiłek I ENERGIĘ.

Jeśli poddajesz się w życiu lub w biznesie, ponosisz same porażki. Pojawiasz się tylko na chwilę, ponieważ nie wkładasz odpowiednio dużo energii w to, co robisz. Jeśli nie masz wystarczająco inspirującego celu, aby iść naprzód, powiesz „wystarcza ma to, co mam”.

 

Ludzie pozbawieni celu krążą wokół swojego życia tak, jakby mieli nieskończoną ilość czasu. Brak im nagłej potrzeby i odrobiny entuzjazmu. Dzieje się tak, ponieważ małe, drobne cele nie są ekscytujące. Nikt nie powinien mieć niewielkich celów.

 

Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy podświadomie czują, że osiągnęli już wystarczająco dużo w życiu i nie mają pojęcia jaki powinien być ich cel, aby cisnąć do przodu po więcej, zadaj sobie następujące pytania:

 

  1. Czym od zawsze się pasjonowałeś i chciałeś to robić nawet bez wynagrodzenia?
  2. O czym chciałbyś mówić innym, nawet gdyby trzeba było pojechać na drugi koniec kraju?
  3. Czy Twoi znajomi nazwali cię „szalonym” w dążeniu do tego celu?

 

Jak napisałem w mojej książce „Be obsessed or be average”, musisz znaleźć to, na punkcie czego masz obsesję, a następnie uczynić to swoim życiowym celem. Każda niezwykła osoba, którą znasz, była zwyczajną osobą, która miała obsesję na punkcie jakiegoś szalonego, większego, nieosiągalnego celu – i nie chciała go odpuścić.

 

Thomas Edison, Henry Ford, Steve Jobs i Walt Disney zaczęli mieć obsesję na punkcie tego, co wcześniej było niemożliwe. „Wielcy” ludzie nie natknęli się na wielkość, po prostu nie chcieli codziennie chodzić do pracy. Byli skoncentrowani na celu. Podczas gdy my uczymy ludzi, by znajdowali równowagę, a nie by mieli obsesję!

 

Po co wyznaczać cel, który jest prawdopodobnie nieosiągalny? Ponieważ nieosiągnięcie niedorzecznego marzenia i ciągłe dążenie do czegoś więcej jest 10X lepsze niż zwykłe „wystarczające” egzystowanie bez takiego celu. Rozejrzyj się wokół, a zobaczysz ludzi nękanych przez depresję, brak poczucia celu, ledwo żyjących, z pieniędzmi, które wystarczają zaledwie na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Wielu ludzi jest apatycznych, znudzonych, uspokojonych poczuciem nicości, to ludzie, których łatwo imają się złe wieści, plotki i dramaty. Wszystko to bierze się z braku celu.

 

Świetni ludzie czynią świetne rzeczy; nie dlatego, że są świetni, ale dlatego, że mają cel.

Bez względu na twoją historię jest w tobie większy potencjał, niż sobie to wyobrażałeś. Największym cierpieniem twojego życia nie jest utrata członków rodziny, przyjaciół czy bliskich, ale utrata celu życia!

na co chciałbyś mieć pieniądze?

Chciałbym wielki dom. Dlaczego chcesz mieć wielki dom?

„Muszę mieć duży dom, ponieważ mój tata nie miał dużego domu”.

Dobrze, ale co chcesz osiągnąć? Szukaj wyższego celu. Oceń, jaki jest twój cel. Dlaczego ktoś pragnie mieć 10 milionów dolarów, 20 milionów albo 100 milionów? Albo dlaczego ktoś chce mieć tylko 50 tys. dolarów na koncie? Szukaj wyższego celu. Nie zgub się w tłumie! Miej cel wyższy niż tylko pieniądze, a odnajdziesz swój potencjał.

 

Choć za pieniądze można kupić wiele rzeczy, nie można kupić szczęścia, rozsądku, szacunku i reputacji. Jednak pieniądze mogą pomóc zrealizować twój cel. Osoba bez wyraźnego celu, który przynosi więcej korzyści niż własny portfel, gnije od środka. Weź osobę bez wyższego celu i daj jej  miliard dolarów, a zobaczysz w jakie problemy się wpakuje.

 

Miliardy ludzi żyją życiem bez celu; błądzą we mgle, robią tylko to, co muszą zrobić. Budzą się, idą do pracy i wykonują swoje obowiązki, idą do domu, jedzą, śpią, budzą się i robią wszystko od nowa. To zbrodnia na jednostkach. Wiem to, ponieważ część swojego życia przeżyłem nie mając jasnego celu.

 

Spójrz na swoje życie i zapytaj sam siebie:

  1. Co robię?
  2. Dlaczego to robię?
  3. Kto na tym korzysta oprócz mnie?
  4. Czy mój cel odpowiada mojemu potencjałowi?

 

Życie bez celu nie jest wbrew prawu, ale czemu miałbyś tak żyć? Pragnienie czegoś więcej w życiu pokazuje, że wygrywasz, ponieważ ludzie lubią wygrywać i chcą więcej. To dlatego ludzie, którzy odnieśli wielki sukces – zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym – nadal pracują, produkują i tworzą, nawet gdy już rozkwitli. Świat obserwuje tych ludzi ze zdumieniem i zmieszaniem, zadając pytania typu: „Dlaczego ciągle idą naprzód?”. Odpowiedź jest prosta: mają powód.

 

W moim domu uważamy, że sukces ma kluczowe znaczenie dla przyszłości naszej rodziny.

Nie chodzi mi tylko o sukces w kwestiach finansowych, ale w każdym obszarze – małżeństwo, zdrowie, wkład do społeczność lokalną i przyszłość – nawet długo po naszym odejściu. Pojawienie się na świecie moich córek dało mi tylko dodatkowy, kolejny powód do budowania sukcesu. Nie pretekst do tego, by unikać większej ilości pracy.

 

Wolałbym umrzeć rozwijając się niż kurcząc. Nadal będę szedł naprzód, ponieważ jestem skoncentrowany na swoim celu. Przekonaj się do tego, co jest twoim rzeczywistym celem, a przestaniesz siedzieć i usprawiedliwiać swoją bezczynność.

 

Bądź świetny,

GC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons