Wszystko czego pragniesz w życiu będziesz mógł osiągnąć tylko wtedy, kiedy zaczniesz poszukiwać potencjalnych klientów tak, jak gdyby zależało od tego twoje życie. 

Niektórzy ludzie chwalą się tym, jak dobrymi są mówcami, ale czy to ma znaczenie, jeśli nie byłoby nikogo, kto mógłby ich słuchać? Większość osób, która chcą przemawiać publicznie, nie zamierza zrobić wszystkiego, aby wcześniej zdobyć tę publiczność.

Nie ma znaczenia, jak dobry jest twój produkt lub usługa – jeśli chcesz sprzedawać i zarabiać pieniądze, musisz najpierw znaleźć ludzi, którym to sprzedasz… a to zawsze wiąże się z poszukiwaniami potencjalnych klientów!

Możesz być najlepszym sprzedawcą na świecie, który zna największy sekret sprzedaży wszechczasów, możesz wiedzieć, jak ROZKRĘCIĆ prezentację, poradzić sobie z wszystkimi obiekcjami jak ninja zamykania sprzedaży, mieć setki lub więcej zamknięć w swoim arsenale, gotowych do użycia od zaraz, ale co to znaczy, jeśli nie masz nikogo z kim możesz je wykorzystać?

Musisz poszukiwać potencjalnych klientów.

Nie zawsze byłem tak popularny jak obecnie. Gdy rozkręcałem swoją pierwszą firmę, musiałem pukać do tysięcy drzwi ludzi, którzy mnie nie znali, aby dać się poznać. To jest główny cel poszukiwań klientów – aby ludzie dowiedzieli się o Tobie. Twój problem polega na tym, że nikt Cię nie zna.

Ludzie muszą zacząć myśleć o twoim nazwisku i twojej firmie zanim będą potrzebowali czegoś z twojej oferty. Poszukując potencjalnych klientów tworzysz własną gospodarkę. Jeśli natomiast jesteś zależny od innych osób lub idziesz utartą ścieżką, będziesz na łasce czynników, nad którymi nie masz kontroli.

Oto kilka wskazówek dotyczących poszukiwania nowych klientów, które będą dla ciebie przydatne:

  1. Zacznij myśleć o tym, w jaki sposób możesz SŁUŻYĆ ludziom wokół siebie

Spotykasz kogoś po raz pierwszy i ten ktoś pyta cię, co robisz. Kiedy odpowiadasz, że pracujesz w sprzedaży, Twój rozmówca natychmiast się usztywnia i staje się ostrożniejszy.

Prawda jest taka, że najwięksi sprzedawcy prawie nie uważają się za sprzedawców. Myślą o sobie jako o ludziach, którzy służą klientowi. Klienci przychodzą do ciebie, ponieważ mają problem. Jest coś, co nie działa poprawnie, a oni muszą to naprawić i przyszli do ciebie, ponieważ mają nadzieję, że twój produkt lub usługa rozwiąże ich problem.

Jesteś na rynku po to, aby służyć innym. Rozejrzyj się, każdy ma problemy. Więc zabierz się do pomocy!

  1. Znajdź sposób na to, aby spotykać się z klientami częściej

Czy Twoi potencjalni klienci są zaangażowani w działalność charytatywną, pracę organizacji społecznych lub funkcjonowanie zarządów firm? Zgoda, nie należy łączyć polityki z biznesem, niemniej jednak ta droga może dać ci szansę na to, aby spotkać się z decydentem, do którego inaczej trudno byłoby ci dotrzeć.

  1. Zawsze staraj się o polecenia

Pewnego razu, gdy byłem w Luizjanie z klientem, pokazałem mu listę około dziesięciu osób, z którymi nie mogłem umówić się na spotkanie. Zapytałem go: „Czy znasz któregoś z nich i mógłbyś mi z tym pomóc?”. Mój klient szybko przejrzał listę i zaproponował, że zadzwoni do dwóch osób. Natychmiast umówił dla mnie dwa spotkania, których nie mogłem doprosić się przez dwa tygodnie.

Zawsze gdy dokonasz sprzedaży, zdobądź polecenia. Nawet jeśli niczego nie sprzedasz, i tak poproś o polecenie do kolejnej osoby.

Oto 4 działania podejmowane na etapie poszukiwania nowych klientów. Niestety tylko jedno z nich ma sens:

  1. Brak działań – są ludzie, którzy nie kiwną nawet palcem, aby zrobić cokolwiek.
  2. Reaktywność – tak działają ludzie, którzy nawet jak widzą klienta, nie nawiązują z nim kontaktu z własnej inicjatywy.
  3. Przeciętny poziom działań – to właśnie robią ludzie, aby spełnić oczekiwania innych wobec siebie.
  4. Zmasowane działanie – jedyny sposób, który działa.

Zmasowane działanie jest formą pokazania środkowego palca twoim wątpliwościom. Jeśli kiedykolwiek masz wątpliwości, działaj. Z tych 4 poziomów, najbardziej ryzykownym jest poziom 3 – przeciętny poziom aktywności.

Ktoś kto nic nie robi lub wycofuje się, nie jest tak niebezpieczny jak ktoś, kto pracuje na przeciętnym poziomie aktywności. Dlaczego? Bo taka osoba wierzy, że coś robi coś sensownego! Kieruje się tym, co robią inni i –jak większość ludzi na rynku- przegrywa.

Szukając nowych klientów musisz zacząć myśleć w wielkich kategoriach. Musisz być wszechobecny w głowach klientów i sprawić, że będą chcieli szukać pomocy z Twojej strony.

Ludzie muszą o tobie mówić. Potrzebujesz blogów, filmów wideo i osób, które będą cię promować dalej. Potrzebujesz najnowocześniejszych strategii poszukiwania nowych klientów, aby pozyskać i rozwinąć kontakty i upewnić się, że jesteś w stanie rozwijać swój biznes w każdej sytuacji ekonomicznej. Ale zanim dojdziesz do takiego poziomu, musisz nauczyć się, zrozumieć i wdrożyć podstawy poszukiwania nowych klientów.

Ta umiejętność sprawi, że staniesz się nieocenionym atutem swojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons