Co się dzieje podczas zamykania transakcji

Oto co dzieje się w moim umyśle podczas zamykania transakcji sprzedażowej:

ZARYS SYTUACJI…

Klient ma obiekcje dotyczące podpisania zamówienia, ponieważ chce rabatu w wysokości 1000 USD.

Powyższe zamknięcie stanowi połączenie zamknięcia „Sprowadź do czegoś śmiesznie małego” i zamknięcia „Zrobiłem wszystko, co możliwe”- oba znajdziesz w książce „Closer’s survival guide”, którą możesz kupić w Polsce:

The Closer’s survival guide

 

[ZAMKNIĘCIE: SPROWADŹ DO CZEGOŚ ŚMIESZNIE MAŁEGO]

„1000 USD miesięcznie to tylko 30 USD dziennie. Będziecie Państwo mieszkać w tym nowym domu, budzić się w nim i chodzić tu spać każdego wieczora. Zbudujecie tutaj szczęśliwe życie, a Wasza rodzina będzie w tym domu bezpieczna za jedyne 30 USD dziennie.”

 https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=jGrBjT0wPcQ

„SPROWADZIĆ” – sprawić, aby ktoś lub coś znalazło się w niższym lub gorszym stanie, kondycji, roli. W tym przypadku sprawić, aby obiekcje były mniejsze lub mniej ważne.

RADA: Zawsze sprowadzaj obiekcje finansowe do mniejszych liczb. Kupujący zawsze koncentruje się na wielkich liczbach, ale ty nie możesz tego robić! Kiedy kupujący podejmie decyzję, prawie zawsze jest ona dobra. Twoim zadaniem jest uzasadnienie i nadanie sensu liczbom, aby klient mógł powiedzieć „tak”.

 (Zwróć uwagę na mechanizm w powyższym przykładzie – to jak sprowadziłem do czegoś śmiesznie małego te 1000 USD Klient miał obiekcje odnośnie 1000 USD w trakcie transakcji na wielką sumę, więc sprawiłem, by liczba, której nie akceptował wydała mu się absurdalnie niska – gdyż taką właśnie była).

 

[ZAMKNIĘCIE: ZROBIŁEM WSZYSTKO, CO MOŻLIWE]

„Zrobiłem dla Państwa wszystko, co było możliwe. Znalazłem właściwy produkt, spełniłem Państwa wymagania i oczekiwania i nadal będę robił wszystko w ramach dalszej Państwa obsługi jako moich klientów. Teraz potrzebuję, abyście Państwo zrobili coś dla mnie – podpiszmy zamówienie i zacznijmy działać”.

(Zwróć uwagę na mechanizm w mojej wypowiedzi, gdzie zauważyłem, że nie mogę zrobić już nic więcej, a teraz decyzja jest po stronie klienta).

Pamiętaj, aby zawsze się uczyć, szukać i ćwiczyć, aż poczujesz się komfortowo z różnymi zamknięciami dla każdej sytuacji, która się pojawi.

W tym tygodniu wypróbuj jeszcze poniższe zamknięcie:

Lepiej żyć na bogato niż umrzeć bogatym”, znane również jako „Zamknięcie Juana”

 „Proszę Pana, lepiej żyć na bogato niż umrzeć bogatym, więc jeśli zapłaci Pan nieco więcej, to będzie miał Pan produkt, którego naprawdę Pan chce”.

Nauczyłem się tego zamknięcia od świetnego sprzedawcy z Meksyku, lata temu na wakacjach. Byłem niezdecydowany, rozdarty między dwoma produktami, a Juan zastosował to zamknięcie. Zabrzmiało świetnie.

Dodałem je do mojego arsenału zamknięć i zachęcam cię do wypróbowania go. To zamknięcie pomaga klientom w podjęciu decyzji na podstawie tego, czego naprawdę chcą, co jest dla nich najbardziej wartościowe.

Podsumowując

Umiejętność zamykania transakcji odróżnia marzycieli od tych, którzy spełniają swoje marzenia. Zrozum, że zamknięcie nie dotyczy tylko sprzedaży.  Przyzwyczaj się do przekonywania innych do swoich pomysłów.

Wiele osób demonstruje produkty lub usługi, a nadal nie potrafi zamknąć transakcji. Często dzieje się tak dlatego, że ludzie negatywnie postrzegają fazę zamykania. Boją się, że będzie to zbyt „podobne do naciskania”. Musisz sobie z tym poradzić, aby naprawdę odnieść sukces.

Jeśli nauczysz się zamykać transakcje, nigdy nie zostaniesz bez pracy czy pieniędzy. Umiejętność zamykania sprzedaży i przewidywania, jak będzie przebiegała ostatnia faza transakcji z klientem sprawi, że zwiększysz swoją efektywność i dochody.

Jeśli masz tylko trzy lub cztery zamknięcia do wykorzystania, transakcja nie potrwa na tyle długo, aby ją zamknąć

Przekonanie klienta jest jak podróż samochodem: jesteś ograniczony ilością paliwa, które masz w zbiorniku. Świetny sprzedawca zna więcej zamknięć niż klient ma obiekcji, zastrzeżeń i powodów do tego, aby nie kupić.

Właśnie dlatego w książce Closer’s survival guide przedstawiłem ponad 100 zamknięć. Kup ją tutaj: https://grantcardone.eu/en/gc-product/the-closers-survival-guide/

 

Musisz posiadać pełny arsenał zamknięć, aby prosić o zamówienie, „upierać się” przy nim i nie wykręcać się od kontynuowania transakcji, gdy słyszysz wstępną odpowiedź „nie” klienta.

Jeśli bezgranicznie wierzysz w swój produkt, usługę i firmę, musisz być gotów wytrwale zdobywać dodatkowych klientów. Jeśli twój cel i misja niosą wartość dla klienta, masz obowiązek być wytrwałym, a nawet wywierać pewną presję na swojego kupującego.

Zapamiętaj – zamknięcie to umiejętność, którą można rozwijać i wypracowywać!

Bądź świetny,

GC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons